Papier akwarelowy Palazzo „Srebrne światło Oranienbauma”

Jakiś czas temu dostalam do przetestowania kilka papierów od @papierartystyczny.pl Niestety papiery musiały chwilę poczekać, bo życie jest wymagające, ale nareszcie przyszeł na nie czas.Na pierwszy ogień poszedł papier 300g/m² 50% bawełny o bajecznej nazwie „Srebrne światło Oranienbauma”. Papier w dotyku przypomina mi brystol, ale na tym porównanie do brystolu się kończy. Jest twardy i sztywny. Sztywniejszy niż papiery 100% bawełny. Obawiałam się, że może być podobny do papierów Gamma, ale muszę powiedzieć, że mimo, że zawieraja tylko (albo aż) 50% bawełny, bliżej mu do pełnych bawełniaków. Papier jest dwustronny! Z jednej strony jest struktura cold press, a z drugiej hot press. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla niezdecydowanych jak i lubiących malować ilustracje, ale też widoczki wymagające dużej ilości wody.Próbowałam jedną i drugą stronę. Po stronie szorstkiej namalowałam widoczek w morskim klimacie.

Potraktowałam ten papier wodą i się pofalował. Ale to nie strach, bo bawełniaki też potrafią przy małym formacie i sporej wodzie się falować. Przy wysychaniu się prostują i, o dziwo, ten papier też się wyprostował! Jest to duży plus.

Królisie, które tu widzicie są malowane na stronie gładkiej. To duży plus jak dla mnie, że jest strona gładka, bo nie ukrywam, że to moje takie „go to”. Pracowało mi się dobrze. Podnoszenie farby czy nakładanie kolejnej warstwy nie sprawiało mi problemu. Co jednak zauważyła, to ten papier nie lubi gumki, ale generalnie papierów do akwareli nie powinno się za bardzo trzeć gumką, więc jest ok ?. Generalnie plus za dwustronność i jakość. Papier godny polecenia. Muszę jeszcze sprawdzić jak wygląda cenowo.

Same króliki znane jako „silna ekipa sprzątająca” są inspirowane zdjęciem szydełkowych uroczych królowi wykonanych przez @mojemisie Pani Grażyna nie tylko szydełkuje, ale też robi niesamowite zdjęcia swoim maskotkom. Można tu znaleźć mnóstwo inspiracji.

Social Media:

Instagram → https://www.instagram.com/srebrnaigla/
YouTube → https://www.youtube.com/SrebrnaIgla
Facebook → https://www.facebook.com/SrebrnaIgla/
Kolorowanki → https://srebrnaigla.pl/blog/kolorowanka/

Dodaj komentarz