Wielki Test Cienkopisów

Cienkopisów używamy do pisania, rysowania, łączymy je z akwarelą, markerami alkoholowymi lub kredkami. Jednak cienkopis cienkopisów nie jest równy, a wybór na rynku jest ogromny i z każdym rokiem pojawiają się nowe. Są jednak takie marki, po które sięgamy najczęściej, i które są polecane. 

Do wielkiego testu cienkopisów wybrałam 11 cienkopisów, które są dostępne na naszym rynku. Znalazły się tu takie cienkopisy jak: 
– Marvy Uchida For Drawing
– Toma Art Sketch liner Manga
– Sakura Pigma Micron
– Faber Castell Ecco Pigment
– Winsor & Newton
– Stadler Triplus Fineliner
– Rystor Technic Cienkopis Kreślarski
– Kuretake Zig Mangaka
– Stadler Permanent Lumocolor
– Sakura Pigma Sensei
– Pilot Drawing Pen

Przedstawię Wam kartę testu do wglądu, a ocenę pozostawię otwartą. Moimi typami są Kuretake Zig Mangaka, Rystor Technic cienkopis kreślarski i Shakira Pigma Sensei.

Pełen test z komentarzem możecie obejrzeć na moim kanale YouTube

Szkicowniki

Opowiem Wam dzisiaj trochę o mojej słabości. Są nią wszelkiej maści szkicowniki, notatniki, książki. Uwielbiam je jako przedmiot. Muszę się bardzo pilnować, żeby nie kupować ich bez opamiętania. Stety/niestety umiem sama robić szkicowniki, więc jak się doda 2+2, to wychodzi, że trochę ich zrobiłam. Ale to nie szkodzi, bo lubię malować w szkicownikach 😁.
Bardzo też podobają mi się takie maluchy. Uroczym dodatkiem, który działa na mnie jak magnes jest rzemyk, klapką, skórzana lub materiałowa okładka. Takie drobne szczegóły, ale przecież szczegóły składają się na całość
Najmniejszy szkicownik jaki ostatnio zrobiłam ma wymiary 6x6cm i pewnie nie jedno z Was się teraz drapie w głowę i myśli “ale co w takim maleństwie można namalować?”. Powiem Wam, że ludzie malują cuda w takich miniaturach, a poza tym małe jest piękne 😋

Ponieważ lubię szkicowniki i wiem, że wiele osób podziela moja słabość, to pomyślałam sobie “czemu nie zrobić kilku i spróbować sprzedać”.
Tak też zrobiłam i chciałabym Wam kilka takich cudeniek pokazać.

W razie jakichkolwiek pytań i jeśli ktoś byłby zainteresowany, to zapraszam do kontaktu i zerknięcia na cennik 😊.

Na chwilę obecną dostępne są szkicowniki jak na poniższych zdjęciach. Każde zdjęcie jest podpisane, a każdy szkicownik jest przedstawiony na dwóch zdjęciach (jedno z zamkniętym szkicownikiem, drugie z otwartym).

Social Media:

Instagram → https://www.instagram.com/srebrnaigla/
YouTube → https://www.youtube.com/SrebrnaIgla
Facebook → https://www.facebook.com/SrebrnaIgla/
Kolorowanki → https://srebrnaigla.pl/blog/kolorowanka/

Co wspólnego ma karczoch z pustynią?

Ten papier od @papierartystyczny.pl naprawdę mnie zaskoczył! Jest to papier 200g/m² 70% bawełny z bloku “Kwitnący karczoch” (można go również znaleźć w bloku “Figa”)

Dlaczego mnie zaskoczył? Bo spodziewałam się, że będzie się falował jak wąż w spaźmie, ze względu na jego gramaturę. Myślałam, że będzie nadawał się tylko do delikatnych ilustracji. A tu proszę. Elegancko przyjął wodę i nawet w trakcie namaczania zachowywał się wzorowo. Podoba mi się bardziej jak ten poprzedni 300g/m² (ten z poprzedniego postu – no i w ten sposób zmuszam Was do poczytania mojego bloga 😂 – to nie było zamierzone 🤦‍♀️)

Ten papier również jest dwustronny. Z jednej jest gładki, a z drugiej fakturowany. Ta fakturowana strona nie jest taka…hmmm…kłująca wizualnie. Jest mięciutki w dotyku. Jedyny minus, to że zdejmując taśmę washi trochę się naruszył. Co dziwne, bo ta taśma zazwyczaj nie targa mi papieru. Ale to można obejść.

Social Media:

Instagram → https://www.instagram.com/srebrnaigla/
YouTube → https://www.youtube.com/SrebrnaIgla
Facebook → https://www.facebook.com/SrebrnaIgla/
Kolorowanki → https://srebrnaigla.pl/blog/kolorowanka/